Workshopem Vás provedou fotografka Anna Šíma Kopková (annakopkova.cz) a Michal Čáp & Tomáš Nosek (Polagraph.cz)
Termín: Sobota 6. 8. 2022
10:30 – 17:30 (obědová přestávka 12:00-13:00)
Místo: industriální část budovy v Galerii G18 (Jiřího nám. 36, Poděbrady)
Počet účastníků celkem 12 (registrace nutná nejdéle do 31.7.!!)
Cena: 2 500 Kč (registrace po uhrazení částky)REGISTRACE: https://cz.social-commerce.io/N9AgfU
nebo e-mailem na
 anna.multiart@gmail.com
platba online nebo převodem

V ceně workshopu je zapůjčení polaroidu, jedna kazeta (černobílá/barevná) do polaroidu s 8 fotografiemi v hodnotě 520 Kč, přítomnost profesionální aktové modelky Terezy (https://www.instagram.com/terryz_photomodel/) a drobné občerstvení. Workshop je určený jak pro úplné začátečníky fotografování polaroidem, tak pro znalce, kteří si chtějí obohatit zkušenosti o focení aktu či si chtějí zkusit fotit polaroidem či nějakým jiným typem polaroidu, který si ještě nevyzkoušeli. 

Workshop začne komentovanou prohlídkou výstavy v galerii G18 „Nymfy z odpadu“ s autorkou Annou. Pak bude následovat lehký teoretický úvod do dějin polaroidu a jeho využití v praxi s Michalem a Tomášem z Polgraph.cz. Následně se začne fotografovat polaroidem. Michal a Tomáš budou nápomocni při používání fotoaparátu. a Anna bude ukazovat tipy a triky na focení glamour/aktu či industriálního prostředí. 

Po obědě bude k dispozici aktová modelka a a Anna bude ukazovat tipy a triky při focení glamour/aktu v industriálním prostoru a hrátkami se světlem. V případě potřeby či zájmu možno přikoupit další extra náplň do polaoridu. Pro ty, které zajímají experimentální hrátky s obrazem, fotografií a různými materiály, si budou moci vyzkoušet „svlékání polaroidové fotoželatiny“ a přemístit ji na různé předměty. 

V případě dohody a souhlasu účastníků budou některé z fotografií z workshopu vystaveny při dernisáži
20. 8. 2022 výstavy Nymfy z odpadu v G18.